1965 yılından beri tarımsal ekonomide faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.
Samsun Yem Sanayi Tic. AŞ.

Samsun Yem 1993 yılına kadar bir kamu iktisadi kuruluşu olarak hizmet vermekteydi. 15 kasım 1993 yılından itibaren özelleştirme kapsamında bünyemize katılan Samsun Yem markasıyla, sektörde hizmete devam etmekteyiz.

Samsun organize sanayi bölgesinde 1998 yılında kurmuş olduğumuz yeni fabrikamızda Kaliteye, teknolojiye, insan kaynaklarımıza ve bilgiye yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Fabrikada hammadde stoklama için ayrılmış depo ve çelik siloların kapasitesi 50.000 ton dur. Fabrikamızın toplam yatırım maliyeti 10.000.000 USD'yi bulmuştur.

Yemlerimiz, müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda değişik çapta Pelet, Granül ve ince toz formlarda üretimleri gerçekleştirilmektedir. Fabrika bünyesinde tam teşekküllü bir laboratuvar mevcut olup burada yapılması gereken tüm besin maddesi analizleri ve toksin taramaları yapılmaktadır.

Fabrikaya gelen tüm hammaddeler, analizden geçirilerek ve şahit numuneler alınıp saklanarak gerekli onay alındıktan sonra üretime alınmakta, ayrıca üretilen tüm yemlerden örnek numuneler alınarak analize sokulmakta ve bu şahit numuneler belli bir süre saklanmaktadır. Tesisimiz 2005 yılı itibariyle ISO 9001 ve HACCP Kalite standartlarında üretim yapmaktadır.

Yan kuruluşumuz olan Çakıroğlu Grain yurtdışından ithal yem hammaddesi getirmektedir. Bu gelen yem hammaddelerini gerek kendi üretimimizde, gerekse diğer yurtiçi yem fabrikalarına satışını gerçekleştirmekteyiz.